Navigation

Paweł Basiński

Kandydat na Radnego w wyborach do Rady Miasta Ustka, 16 listopada 2014r.

Okręg wyborczy nr 3, miejsce głosowania: Przedszkole Miejskie nr 3 w Ustce, ul. Polna 12
Głosują mieszkańcy ulic: Mieczysława Kościelniaka, Na Wydmie, Polna

Szanowni Państwo
Z Ustką jestem związany od urodzenia. Tutaj z wyróżnieniem od Starosty Słupskiego ukończyłem szkołę średnią i poznałem moją żonę, z którą mam dwójkę wspaniałych dzieci.
Wykształcenie wyższe zdobyłem w Gdańsku w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa – kierunek informatyka w turystyce. Tematem mojej pracy magisterskiej był „Internet jako źródło komunikacji marketingowej na przykładzie Gminy Ustka”.
Po studiach zdecydowałem, że wrócę do Ustki. Miałem to szczęście, że w firmie rodzinnej mojej żony znalazłem pracę. Niestety większość moich rówieśników musiała wyjechać z Ustki w poszukiwaniu zatrudnienia, ponieważ napotkali przeciwności chcąc otworzyć swoją działalność w Naszym Mieście.
Na początku tego roku otworzyłem firmę, która specjalizuje się w kompleksowym tworzeniem grafiki i gadżetów reklamowych.

 

Chciałbym aby Nasza Ustka była miastem:
– rodzin wielopokoleniowych,
– ludzi mających pracę przez cały rok,
– miejscem atrakcyjnym do inwestowania,
– przyciągającym turystów, zwłaszcza rodziny z dziećmi.

Pracowałem przez 7 lat w branży hotelarsko – gastronomicznej gdzie miałem styczność z dużą ilością turystów. Wysłuchiwałem ich uwag i wiem jakie są ich oczekiwania. Morze i piasek dla dzisiejszego turysty to za mało. Płatne parkingi i zbyt mała liczba miejsc postojowych utrudniają życie zarówno mieszkańcom jak i turystom.

Musimy zacząć działać i próbować zbudować silne fundamenty, na których Nasze Miasto będzie mogło się prężnie rozwijać.
Ustka jest pięknym nadmorskim kurortem z dużym potencjałem rozwojowym. Uważam, że wspólnie możemy zrobić z Ustki miasto przyjazne dla naszych rodzin i turystów.

Budżet Ustki tworzony jest przez jej mieszkańców, od ich ilości i zamożności zależeć będzie jego wielkość. Dlatego nam wszystkim powinno zależeć, aby młodzi ludzie tutaj zostawali i rozwijali się. Stwórzmy nam wszystkim dogodne warunki do pracy. Nie pozwólmy aby przez ciągłe podwyższanie opłat z tytułu dzierżaw i podatków doprowadzono do zduszenia przedsiębiorczości i zahamowania rozwoju usteckich firm.

W Radzie Miejskiej chciałbym:
– wspierać miejscowe firmy wielopokoleniowe poprzez stworzenie odpowiednich dla nich warunków do rozwoju tj.: wydłużenie umów dzierżaw, stosowanie preferencyjnych zasad opodatkowania gruntów i budynków.
– tworzyć atrakcyjne warunki do inwestowania (np. poprzez powstanie strefy ekonomicznej oraz opracowanie dokumentacji i budowę infrastruktury, wprowadzenie ulg podatkowych).
– stworzyć dogodne warunki dla wypoczynku turystów (np. obniżenie opłaty klimatycznej, wyznaczenie większej ilości parkingów bezpłatnych, tworzenie toalet z bezpłatnym kącikiem do przewijania dzieci, tworzenie ciekawego programu imprez kulturalnych w czasie sezonu letniego).
– zadbać o budowę infrastruktury turystycznej (np. budowę kompleksu parkowo-rekreacyjnego nad Słupią, budowę ścieżek rowerowych ukazujących piękno Ustki i okolic).
– zbudować infrastrukturę dogodną dla mieszkańców (połączenie oświetlonym traktem osiedla Na Wydmie z traktem od ulicy Kościelniaka do morza, budowanie traktu pieszo-rowerowego w kierunku Wodnicy, zagospodarowanie parku przy ulicy Kościelniaka).
– doprowadzić do wybudowania inkubatora przedsiębiorczości aby początkujący przedsiębiorcy mieli dogodne warunki do rozpoczynania własnej działalności gospodarczej.

Turystyka jest przyszłością dla Naszej Ustki dlatego kandyduję z Komitetu Wyborczego Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ustka i Ziemia Słupska”.

Liczę na Państwa poparcie i dziękuję za każdy głos.
Zapraszam do zapoznania się z Naszym programem.

Pamiętajmy…
Ustka jest Przyszłością Nas Wszystkich

Do zobaczenia 16 listopada !
Okręg Nr 3, Lista Nr 18

Paweł Basiński
Kandydat na Radnego Miasta Ustka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>